سه شنبه 06 مهر 1400 - Tuesday 28 September 2021

رئیس مجمع تقریب مذاهب: سمینار اندیشمندان جهان اسلام در هفته وحدت مجازی برگزار می‌شود

رئیس مجمع تقریب مذاهب: سمینار اندیشمندان جهان اسلام در هفته وحدت مجازی برگزار می‌شود

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی از برگزاری سمینار نخبگان و اندیشمندان جهان اسلام در هفته وحدت به صورت مجازی «وبینار» خبر داد.

زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی میهمان کمیسیون فرهنگی بودند که گزارش‌های خود را به نمایندگان ارائه کردند.

وی افزود: در این جلسه ابتدا رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به مشکلات مالی و بودجه‌ای این نهاد خواستار توجه بیشتر نمایندگان در فصل بررسی بودجه سال آینده به اعتبارات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: مختارپور گفت که از 202 میلیارد تومان اعتباری که در بودجه سال 99 به نهاد کتابخانه‌های عمومی اختصاص یافته، تنها 170 میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده و بخش دیگر درآمدهای نهاد که از محل نیم درصد درآمدهای شهرداری‌هاست، با مشکل مواجه است.

لاجوردی خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گزارش خود به نمایندگان بر تکیه بر مشترکات مذاهب مختلف اسلامی تأکید کرد و گفت در شرایطی که دشمنان داخلی و خارجی به دنبال ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی هستند باید با تأکید و تقویت نقاط مشترک موجبات هم‌افزایی بیشتر مذاهب اسلامی فراهم شود.

وی افزود: رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد که در هفته وحدت سمیناری با حضور جمع قابل توجهی از نخبگان و اندیشمندان جهان اسلام در هفته وحدت برگزار می‌شود که این سمینار به صورت مجازی (وبینار) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *