سه شنبه 05 مهر 1402 - Tuesday 26 September 2023

ایران کمترین آمار فوت ناشی از کرونا را نسبت به جمعیت داشته‌است

ایران کمترین آمار فوت ناشی از کرونا را نسبت به جمعیت داشته‌است

*در کشور آمریکا تنها در پنج ایالت توانستند به زندگی عادی بازگردند در حالی که در ایران نسبت به جمعیت کمترین آمار فوت را داشته ایم و وضع بهتر بود.

تهران- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر گفت: با وجود آنکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا، ایران بعد از چین بیشترین آمار مبتلایان را داشت، امروز کشورمان نسبت به جمعیت کمترین آمار فوتی را داشته است.

کریم همتی روز شنبه در آیین بسته بندی و توزیع اقلام کمک معیشتی برای آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی اظهار داشت: همه کشورها که با بیماری جدید کرونا روبرو شدند، برنامه‌ای برای کنترل آن نداشتند کل دنیا با این بیماری مواجه شد و بسیاری از کشورهای برخوردار بیشتر از کشورهای دیگر آسیب دیدند و بالاترین آمار مرگ و میر به کشور آمریکاست.

وی با آرزوی سلامتی برای همه بیماران درگیر ویروس کرونا افزود: در ابتدای شیوع این بیماری در کشورمان، بعد از چین بیشترین آمار مبتلایان را داشتیم و نوک پیکان اتهام ها به سوی کشور ما بود و برخی مدعی شدند که ایران این بیماری را به سایر کشورها انتقال داده است اما دیری نپایید که این ادعاهای پوچ راه به جایی نبرد.

همتی با بیان اینکه همدلی مردم و دولت مقابله با ویروس کرونا را رقم زد، افزود: همدلی و همراهی مردم و مسئولان کشورمان در مقابله با ویروس کرونا حتی از جنگ دوران تحمیلی نیز بیشتر بود و همه ما شاهد بودیم که کل ارکان نظام در کنار مردم و در یک جبهه با این ویروس مبارزه کردند.

رییس جمعیت هلال احمر یادآور شد: با اینکه بیمارستان‌های ما پر از بیماران کرونا بود، توانستیم با وجود تحریم ها و کمترین امکانات بر این بیماری غلبه کنیم و حتی نیازی به استفاده از نقاهتگاههایی که پیش‌بینی شده بود نیز نشد.

همتی با بیان اینکه در روزهای بعد کرونا نیز باید همدلی وجود داشته باشد، گفت: در کشور آمریکا تنها در پنج ایالت توانستند به زندگی عادی بازگردند در حالی که در ایران نسبت به جمعیت کمترین آمار فوت را داشته ایم و وضع بهتر بود.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب برای حمایت از آسیب‌دیدگان اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: خیران به کمک دولت برای کمک رسانی به آسیب دیدگان کرونا آمده اند تا بخشی از مشکلات معیشتی مردم را کم کنند.

رییس جمعیت هلال احمر افزود: دولت با همه امکانات وارد عرصه شده است تا تبعات بعد از کرونا را کنترل کند اما این به تنهایی امکان پذیر نیست و از این رو نیازمند کمک های خیران هستیم.

همتی از افراد توانمند و نیکوکاران درخواست کرد مانند سال های گذشته که در ماه رمضان به نیازمندان کمک می کردند، امسال نیز با کمک های خویش مردم را از این سفره کریمانه و مومانه بهره مند کنند.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ۷۰ هزار داوطلب در سراسر کشور بسته های معیشتی و بهداشتی را به دست نیازمندان می رسانند، گفت: در توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی باید حرمت و اکرام مردم حفظ شود و با عزت در اختیار آنها قرار گیرد.

وی گفت: امروز این همدلی را باید پاس بداریم چراکه این کارها بزرگ و خیرخواهانه است.

جمعیت هلال احمر استان تهران از امروز توزیع ۵ هزار بسته معیشتی را که با همراهی نیکوکاران برای اقشار آسیب دیده از کرونا تهیه شده است، آغاز می کند.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد کل مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تا ظهر روز ۱۲ اردیبهشت امسال به ۹۵ هزا رو ۶۴۶ نفر رسید که از این تعداد ۷۶ هزار و ۳۱۸ نفر بهبود یافته اند و ۶ هزار و ۳۱ نفر جان خون را از دست داده ان

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *