سه شنبه 05 مهر 1402 - Tuesday 26 September 2023

گزیده مصاحبه بی پرده ” رواپرس ” با دکتر ” داریوش پازوکی ” / پاکدشت را 1000 درصد شهری سیاسی می دانم . !

گزیده مصاحبه بی پرده ” رواپرس ” با دکتر ” داریوش پازوکی ” / پاکدشت را 1000 درصد شهری سیاسی می دانم . !

 

 

_ مرقوم بفرمایید بنده چون خود را دارای افکار ” چپ ” می دانم علیرغم آنکه نخواسته ام و نمی خواهم خللی در روند احصاء مطالبات و مرتفع مشکلات مردم شهرم صورت بگیرد با تمام وجود بستر لازم را جهت تعامل سازنده با آنان همکاران شهری فراهم آورده ام اما در یک جمله و آن اینکه :

ذاتاً با افراد و ” فرمانداران منتسب به جریان چپ ” راحترم .

_  تا انتهای حضور بنده در سمت اجرایی در شهر ” شریف آباد ” هیچ فردی از شورا خارج و شخص دیگری به آن مجموعه وارد نگردید ، در حال حاضر نیز بنده با اعضای محترم کنونی شورای اسلامی شهرستان راحت و به روایتی ضمن تعامل آنان را نیز کنترل می کنم .

 

 

تکلمه :

*… علیرغم وجود شناخت کامل حاصل از معاشرتم در عرصه اجتماعی و ورزشی دوران دور و نزدیک ، داریوش خان پازوکی ( بهروز ) را بعنوان شهردار شهرمان در مقام مصاحبه شونده نسبت به سایر عزیزانی که تاکنون در شهر عزیزم در این خصوص ملاقات نموده ام ( منتشر شده و یا در حال تدوین برای انتشار ) البته منهای نشست و مصاحبه با جناب آقای استاد« ابوالقاسمی » [ ابر مرد فرهنگی و فرهیخته گرانقدری که نماد بارز ارزش ها ، فرهنگ و سرشار به تمام معنای صداقت می باشد ] بسیار جسور امّا … ، یافتم .

کمترین به عنوان فردی که واحدها و تکنیک های مصاحبه علی الاخصوص با سیاستمداران و مسئولان …. ، را در دوره کارشناسی در دانشگاه صدا و سیما گذرانده است ، فارغ از هرگونه اظهار فضل نسبت به مخاطبان و مداهنه محضر آقای ” دکتر پازوکی ” اذعان داشته تاکید می نمایم ایشان را در طول مصاحبه شخصیّت تحصیل کرده ای جستم که با اعتماد به نفس بالای خود سعی دارد متهوّرانه محفوظات ذهنی خویش را به عینیّت مبدّل نماید .

ایکاش در پاکدشت من و شما که شوربختانه « نخبه کشی » حاصل از عملکرد افراد و خط کشی های کشنده مانع از « هم آوازی و همدلی » در آن نسبت به دیگر مناطق کشورمان از « قوام »  افزون تری برخوردار است ، ایشان با تدقیق فزاینده ای نسبت به انتخاب نوع شغل و مسوولیت در امور اجرایی شهرستان همّت می گمارد که برآیند حضورش بر مبنای اختیارت متکی بر تخصص ، تحصیلات و … ، انفرادی خویش مورد قضاوت می گرفت تا تصمیمات جمعی .

در نشست با ایشان از وجود نازنین جناب آقای محمد پازوکی کارشناس ارشد مدیریت از کارشناسان محترم ” رواپرس ”  هوده لازم را اخذ و ابراز آن نیز خالی از لطف نیست که « محّاجه » مشارالیه با جناب آقای شهردار در خصوص عملکرد سرمربی سابق تیم ملّی فوتبال ” کارلوس کیروش ” نیز بسیار شنیدنی بود و چشم نواز .

تقریباً بدون « تعارف » قریب به اتفاق سوالاتم که حول مطالبات و انتقادات مردم فهیم شهرمان در چرخش بود را در نشست طرح و پاسخ های جناب آقای شهردار را نیز استماع نمودم ، اینکه پاسخ های ایشان چه اندازه و چه مقدار اقناع افکار عمومی را به همراه خواهد داشت منوط می گردد به مطالعه مطالب ایرادی ایشان پس از انتشار کامل مصاحبه توسط مخاطبان گرانقدر .

فرجام سخن آنکه تنها در یک مورد نتوانستم خود را مجاب به طرح سوالی نمایم که به احتمال 99 درصد پاسخ آن هم برایم قابل پیش بینی است و هم صدها مرتبه نیوشیدن آن مشمول گذر زمان ؛ پرسش قابل تاملی که قطعاً گوش نوازی پاسخ آن گذشت دو سالی زمان را طلب می نماید .

از آنجا که تبار شناسان « زبان » معتقدند ریشه های زبان « اسپانیولی و ایتالیایی » وحید و یکتاست ،تصور می کنم که ایشان در هنگام مطالعه متن مصاحبه ، کلید واژه ی سخنم را که در تن پوش جمله ای Spanish جای گرفته است در یابد و پاسخ اعطایی اش را نه برای شنیدن کمترین که برای تعیین راهبرد آتی پس از انقضاء خدمت برای خود تکرار و در آن غور و تدبّر نماید ، راهبردی که جسارتاً انشاالله پس از انطباق با “Consciente ” و خروجی حاصله منجر به … نگردد ؛ انشاالله .

Cuantos Pizzas Turino A Rom Cambias Por Un  El Caldo Pueblo La Ghohe  ؟

علیرغم وجود اختلاف سلیقه ها و دیدگاه ها فرزندان پاکدشت را پاس می داریم و امیدواریم آنان ضمن ایجاد اصلاحات در تمام سطوح کاری  و لایه های انتزاعی قابل احترام خویش ، بستر لازم را جهت بهره مندی مردم شریف از زحمات قبل _ حین و بعدشان فراهم آورند.

Hasta Lavista

 

 

جملات کلیدی جناب آقای دکتر ” داریوش پازوکی ” شهردار « فرزند پاکدشت » شهرستان :

_ در بهمن ماه 1357 زمان وقوع انقلاب اسلامی و تقارن آن با 17 سالگی بنده و تحصیل در دبیرستان آزادگان فعلی در منطقه قاسم آباد تهران شرایط تظاهرات دهه فجر 1357 را درک و در آن فعالیت و حضور داشته ام .

_ با تمام وجود خود را مقیّد به حفظ دستاوردهای چهل ساله انقلاب دانسته دوران دفاع مقدس را برگ بسیار زرّینی در تاریخ این مملکت می دانم .

_ آقای … ( مدیر مسئول ) لطفاً و حتماً مرقوم بفرمایید شهرستان پاکدشت 1000 درصد ” سیاسی ” است .

_با صراحت اعلام می کنم هیچ انگیزه و برنامه ای برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره آتی سال 98 در پاکدشت ندارم .

_ در صورت تصویب برگزاری انتخابات استانی مجلس شورای اسلامی در کشور از سوی مقامات ذیصلاح ، ” موافق ” انجام این روند بوده و آنرا ” تایید ” می کنم.

_ مرقوم بفرمایید بنده چون خود را دارای افکار ” چپ ” می دانم علیرغم آنکه نخواسته ام و نمی خواهم خللی در روند احصاء مطالبات و مرتفع مشکلات مردم شهرم صورت بگیرد با تمام وجود بستر لازم را جهت تعامل سازنده با همکاران شهری فراهم آورده ام اما در یک جمله و آن اینکه ذاتاً با افراد و ” فرمانداران منتسب به جریان چپ ” « راحترم » .

_ قید بفرمایید با اعتقاد به تواناییهای خویش با صراحت از نمره ” 20 ” به عملکرد خود ” 20 ” می دهم .

_ رشد 250 درصدی بودجه را در سال جاری شهرداری نسبت به اولین سال حضورم در سال 92 شاهد و تحقق این امر که موفقیتی قابل تامل است را نتیجه پیگیری خود در این زمینه می دانم .

_  تا انتهای حضور بنده در سمت اجرایی در شهر ” شریف آباد ” هیچ فردی از شورا خارج و شخص دیگری به آن مجموعه وارد نگردید ، در حال حاضر نیز بنده با اعضای محترم کنونی شورای اسلامی شهرستان راحت و به روایتی ضمن تعامل آنان را نیز کنترل می کنم .

_ در خصوص پاسخ سوال شما مبنی بر « فربه شدن حجمی شهرداری از منظر نیروی انسانی » موکّداً به عرض می رسانم در کنار  سایر موارد « اندک » ، علّت اصلی چنیین موضوعی را بطور ویژه متاثر از « برنامه های ابلاغی تدوین شده برنامه نویسان شهری مجموعه بالادستی شهرداری » دانسته و طبیعی است دستورات آن عزیزان لازم الاجراست .

_ در خصوص « پروژه بهداشت فریس » از ابتدا تفکر و سیاست بنده این بود که این مکان که دارای ابعاد وسیع و فوق العاده ای در مرکز شهرستان می باشد و علاوه بر آن بهترین فضا را برای احداث پارک و فرهنگسرا داراست ، باید حسب درخواست به حقِّ درصدزیادی از شهروندان بهروه وری این مجموعه عام المنفعه باقیمانده بماند ؛ سیاستی که کماکان بر عملیاتی شدن آن اصرار می ورزم  !!!

_ به جهت ایجاد تناسب بصری و … در زمین های همجوار بلوار شهدای مظفر با عرض 90 متر ، آمادگی دارم حتی مجوز احداث آپارتمان 8 طبقه را نیز برای شهروندان متقاضی صادر نمایم .

_ بدو ورود بنده به مجموعه شهرداری شهرستان دارای حدود 20 تا 25 قطعه فضای سبز و به روایتی پارک بوده و در حال حاضر این رقم قریب به 70 تا 75 مورد افزایش چشمگیر داشته است و به تعبیری در این زمینه رشد بیش از 30 درصدی را در سطح شهرستان شاهد هستیم .

از آنجا که آقای ” رضا پازوکی ” ( فرزند مرحوم حاج علی ) مسئول محترم مجموعه فضای سبز مجموعه شهرداری را فردی بسیار دلسوز ، پیگیر همچنین پاکدست می دانم و علیرغم مخالفت تعدادی که خواهان برکناری وی هستند ایشان را در مسئولیت فعلی اش ابقاء نموده ؛ در صورت اصرار مخالفان بر جابجایی وی ؛ مطمئن باشید ایشان ارتقاء سمت خواهد گرفت ؛ نقش ایشان در نگهداری پهنه ی فضای سبز شهرستان غیر قابل انکار است .

_ از آنجا که زمین های محدوده تجاری میدان آزادگان تعیین تکلیف گردیده است ، آمادگی مجموعه متبوع کاری خویش را در چارچوب قوانین جاری برای فروش و واگذاری محدوده تجاری یاد شده اعلام می دارم.

_ در راستای عملیاتی نمودن مفاد کمیسیون ماده 5 و بر خلاف نظر عدّه ای از لحاظ سیستم اداری منطقه بودن « منطقه خاتون آباد » قطعیت یافته و پس از انجام این مهم مدعی هستم این منطقه با همان تعداد کارکنان زمان « ناحیه » و بدون تزریق افراد جدید در تداوم مسیر قبلی اش به خدمت رسانی ادامه می دهد .

_ دو شرکت طرف قرار داد شهرداری به سه شرکت افزایش یافته و البته تمامی کارکنانشان به اشتباه خود را کارمند شهرداری معرفی می کنند که چنین نیست و آنان تحت امر شرکت های تابعه اشان هستند !!!؟؟؟؟

_ در پاسخ به سوال شما که مدعی هستید شخصی پس از گذشت مدت کوتاهی از بدو ورود تحت پوشش نیروی خدماتی  و به عنوان … ؛ به سمت مدیر ناحیه … منصوب شده و ارتقاء شغلی یافته است تاکید می کنم حکم فرد یاد شده توسط شرکت بکار گیرنده صادر شده است و نه توسط بنده !!! ؟؟؟؟

_ اینکه نیروهای خدماتی شرکت ها در کادر اداری شهرداری جای گرفته اند را امری طبیعی برآورد می نمایم . !!!؟؟؟؟

_ در خصوص ارائه مجوز پارکینگ به متقاضیان مانند گذشته آمادگی خود را در راستای همکاری با آنان اعلام می کنم .

_ عملیات روکش آسفالت مدتی به جهت عدم وجود مصالح مورد نیاز به تعویق افتاده بود اما در حال حاضر انجام این مهم عملیاتی و در دست اقدام است .

_ …

 

” رواپرس ” بنا بر وظیفه ذاتی اطلاع رسانی و … ، خود نسبت به انتشار مطالب جناب آقای ” دکتر پازوکی ” شهردار محترم شهرستان اقدام و خود را هیچگاه در مقام تایید یا مردود دانستن مطالب ایراد شده ندانسته و پاسخگویی کامل پس از انتشار برابر توافق بعمل آمده متوجه ایشان است ؛ قابل ذکر است فایل صوتی و بسیاری از موارد غیر قابل انتشار به رسم امانت داری نزد این رسانه محفوظ خواهد ماند.

(  یاد آور می گردد متن این مصاحبه در صفحه پاکدشت و کانال تلگرامی قابل مطالعه و … ؛ می باشد ، بدیهی است کانال تلگرامی صرفاً به جهت ایجاد بستر تبادل لینک این « رسانه » با دیگر کانال ها و دیگر شبکه های مجازی تشکیل ؛ تعداد بازدید کنندگان محترم نیز با ابتناء بر تعدّد بازدیدها از شبکه ها و کانال هایی که نسبت به انتقال لینک و آدرس این رسانه به مراجع یاد شده خود صورت داده اند  قابل استحصال می باشد ) .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *