سه شنبه 05 مهر 1402 - Tuesday 26 September 2023

مرا دردیست اندر دل که گر گویم زبان سوزد / وگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد … !

مرا دردیست اندر دل که گر گویم زبان سوزد / وگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد … !

” شهید مظلوم بهشتی ” :

به آمریکا بگویید از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر .

 

 

 

 

 

دلنوشته :

اپیزود اول :

31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز نمود . صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد…

جنگ تمام عیاری که ما از آن به « دفاع مقدس » یاد و بیش از 188 هزار شهید بزرگوار از « دل » آن آسمانی شدند .

اپیزود دوم :

اپیود بعد :

 

 

پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی با شناسه « IR 655 » از تهران به مقصد دُبی در حرکت بود که با شلیک موشک « فینیکس حرارتی » از ناو « یو اس اس وینسس » متعلق به نیروی دریایی آمریکا در ارتفاع 12 هزار پایی بر فراز « خلیج همیشه فارس » ساقط و تمامی 290 سرنشین آن ازجمله 66 کودک در میان آنان ؛ به شهادت رسیدند .

*  ” ویلیام راجرز “” فرمانده ناو جنگی آمریکا ( با کمال وقاحت ) در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت و به درجات بالاتر ارتقا می یابد .

 

 

اپیزود …  :

” ترامپ ” از زمان آغاز ریاست جمهوری اش تاکنون به هر بهانه ای نام ” ایران ” را به زبان آورده و در اظهارات اخیرش در سخنرانی سالانه اش در کنگره بدان تاکید نموده است .

_ در حالی که اهّم محور های ادعاهای او دفاع از رفتار و برخورد قاطعانه دولتش در برابر ( به اذعان او ) اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان یعنی رژیم رادیکال ایران است چندی پیش واشنگتن پست در گزارشی سخنرانی‌ها و توییت‌های ترامپ علیه ایران را زمینه ساز ” جنگ با ایران ” خوانده و با اشاره به توییت چند ماه پیش ” ترامپ ” خطاب به ” حسن روحانی ” رییس جمهور ایران و درج این مطلب که  ” هرگز دیگر آمریکا را تهدید نکند وگر نه عواقب آن را طوری که کمتر کسی پیش از شما در تاریخ دیده باشد خواهید دید ؛ ما دیگر کشوری نیستیم که در برابر عبارات خشونت آمیز شما نایستیم. ” سعی در انتشار بی وقفه و القاء « گزافه گویی های سرشار از تهی » رئیس جمهور سبک مغز ایالات متحده داشته و در ادامه از به اصطلاح اسناد چهار گانه ای که مبیّن ادعاهایش برای اشتیاق « جنگ افروزی ترامپ » علیه میهن اسلامی امان است پرده برداری می نماید .

اپیزود مکمّل :

نشست موسوم به ” آينده صلح و امنيت در خاورميانه ” روز چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته با سخنراني ” مايک پمپئو ” در « ورشو » لهستان برگزار و وزير خارجه آمريکا در نطق خود  ” برگزاري اين کنفرانس را نشانگر خواست « ترامپ » براي جمع کردن کشورهاي شرکت‌کننده ” ، براي حل بحران‌هاي خاورميانه دانسته و ” هدف از برپایی این کنفرانس را علی الظاهر جنگ در سوریه ، پرونده يمن و همچنين روند صلح ميان فلسطيني‌ها و اسرائيل ( رژیم صهیونیستی ” می داند  .

_ ” بنیامین نتانیاهو ” قبل از ورود به لهستان در « فرار رو به جلویی » از بحران های داخلی و شکست خویش در انتخابات ، در توئیتی چنین می نویسد :

” به نشستی با حضور ۶۰ وزیر خارجه و سفیران کشورهای سراسر جهان علیه ایران می‌روم. مسئله مهم درباره این نشست که مخفی هم نیست این است  که نمایندگان کشورهای عربی نشستی علنی با اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) برای پیشبرد منفعت مشترک « جنگ با ایران » برگزار می‌کنند ” .

 

 

بنیامین نتانیاهو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

 

 

_ ” مایک پنس ” معاون رئیس جمهور آمریکا که به اتفاق ” جرد کرشنر ” داماد و مشاور ارشد ترامپ در این کنفرانس شرکت نموده است در سخنرانی اش در نشست « ورشو »، به طرح اظهاراتی ضدایرانی پرداخته و مدعی می شود که :

” ایران مهمترین تهدید برای امنیت منطقه غرب آسیاست به دنبال « احیای امپراطوری باستانی » خود است و در تلاش برای ایجاد یک کریدور اختصاصی برای خویش در منطقه ، به گواه حاضران در کنفرانس ایران پس از حصول توافق هسته‌ای «ستیزه‌جوتر» شده است ” .

 

 

معاون رئیس جمهور آمریکا حضور نمایندگان اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی و … ، در این کنفرانس و در یک قاب قرار گرفتنشان را « فرصتی بی بدیل » ارزیابی و ابراز می دارد ما در حال آغاز « عصر تازه ای » هستیم .

در این راستا وزیر امورخارجه آمریکا نیز با استناد به آنکه نخستین بار طی ۲۵ سال گذشته است که نخست وزیر اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) در یک اتاق با دیگر سران ارشد کشورهای عربی از سراسر خاورمیانه نشست داشته اند را یک « رویداد تاریخی »  تلقی ، اذعان می دارد تحقق صلح در منطقه خاورمیانه منوط به « مقابله با ایران » است .

 

_ در ادامه این نمایش ها ” پمپئو ” علاوه بر مطالب فوق « به غلط » مدعی می گردد :

” منافع مشترکی میان سعودی‌ها، اماراتی‌ها، بحرینی‌ها، اردنی‌ها و اسرائیلی‌ها ( رژیم صهیونیستی ) در این رابطه وجود دارد و همه آنها به این درک رسیده‌اند که ملت‌هایشان با خطراتی از جانب ایران مواجهند و اروپایی‌ها نیز اعتراف می کنند که کشورهای آنها نیز در خطر هستند. ایران در حال انجام ترورهایی در اروپا است . این یک پدیده جهانی است. تهدیدات ناشی از بی‌ثباتی در خاورمیانه  واقعی است و شما حقیقتا نمی‌توانید درباره این موضوع صحبت کنید بدون اینکه به نفوذ گسترده ایران در خاورمیانه بپردازید ” .

اپیزود به ” ظاهر آخر ” از خصومت های ” شیطان بزرگ و  فرو دستانش ” :

در حمله انتحاری که در تاریخ 97/11/24 با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت می پذیرد ، 27 تن از پاسداران انقلاب اسلامی و حافظان مرزهای میهن اسلامی به شهادت رسیده و تعدادی مجروح می شوند .

* لختی تامل ، تعقل و تعمق :

_ آنانکه در روزهای نه چندان دور انگیزه مدافعین حرم زینبی ( س ) و پاسداران جان بر کف حاضر در صحنه های نبرد « ادلب » ، « رقه »  ، « دیرالزور » ، «حلب» و « حمس » را مترادف با دریافت تسهیلات دنیوی و « دلار » تعبیر می نمودند براستی آیا از گذشته خود شرمگین نبوده و امروز پاسخی غیر از ” جان فشانی مطلق ” برای سلحشوران استان اصفهانی حاضر در قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه حاضر در مرزهای جغرافیایی میهن اسلامی خواهند یافت ؛ هر چند معتقدم این دسته از مغرضان مصداق نصّ صریح کلام خداوند متعال ” صم بکم عمی فهم لایرجعون ” هستند  و « صابون » بی انصافی ، بی معرفتی و بد بینی اشان حتی با « سین » نیز به کف می رسد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکته :

1)  براستی همزمانی کنفرانس « ورشو » و عربده کشی های نوزخمه های ” ترامپ ” تاجر که همه چیز را در « معامله » و در راستای استیفای حقوق نامشروع لابی « آیپک » نامیمون جستجو می نماید با شهادت دلاور مردان مظلومی که دل در گرو رضای خداوند متعال و … ، همچنین تامین امنیت ما و شما داشته اند امری بدیع و از طرفی تصادفی است ؟

2) آیا عملکرد آمریکا و فرزند ناخلفش رژیم صهیونیستی بعلاوه کشورهای فاقد شعور سیاسیِ  مالامال از تفکرات قرون وسطایی منطقه به سر کردگی رژیم جلاد سعودی در مقابل جمهوری اسلامی و فرزندان سلحشور و برومندش در چهل سال گذشته نشانی جز عداوت دیرینه آنان در قبال آزاد مردان این مرز و بوم دارد ؟

3) … ؟

تکلمه :

متاسفانه مطلع شدیم دقیقاً در روز شهادت دلیرمردان بی ادعای « مام وطن » و آزاد مردان مرید بزرگ آزاده سالار شهیدان ( ع ) جهان ، یک مورد اتفاق ناخوشایند و هزاران البته نادرست در مقابل فرمانداری شهر عزیزمان خبر ساز و شنیده ها حکایت از امحاء پرچم های آمریکای جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی منقش شده آنهم به پاس چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بر سطح زمین ورودی و همجوار آن مکان دارد.

” رواپرس ” به تبع رسالت ذاتی برآمده از ” ن و القلم و مایسطرون ” همنوا با شهدای گرانقدر و امام ( ره ) شهدا که فرمود « هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید » و منویّات حضرت مقام معظم رهبری دامه بقائه ، معتقد است در صورت تایید صحّت و تعمّدی بودن انجام این امر از سوی متولیان ؛ نه تنها جای هیچ  دفاعی باقی نخواهد ماند بلکه قطع به یقین در صورت ثبوت تعمدی بودن چنین « ادعایی » روح آسمانی شهدای جلیل القدر و « نفس مطمئنه » یکایک مان آزرده خاطر ؛ هوده ای جز شرمساری در کف نخواهیم داشت .

گرامیان :

در چند روز گذشته بنده و سایرین حضور « دلی » شخص فرماندار محترم که خود از خانواده دو شهید معظم می باشند را در مجالس یادواره 560 شهید سرافراز در مسجد حضرت ابالفضل ( ع ) ؛ مراسم تشییع ، خاکسپاری و یادبود پدران شهدای گرانقدر شهید نصرالله پازوکی ، شهید اسدالله پازوکی و شهید بهروز پازوکی ( مرحومان حاج محمد اسماعیل پازوکی و حاج مصطفی پازوکی )  از نزدیک مشاهده و یقین داریم این اقدام مسبوق به سابقه بوده و ایشان « هادیِ » نه ما بلکه « خود » به سمت و سوی « امام زادگان عشق » شهدای گرانقدر است و از ایجاد هرگونه « تمهیدی » در این راستا استقبال خواهد نمود ؛ براستی کدام « ثمن بخسی » می تواند وی را در جهت عکس مسیر « خون جمیع شهدا و خاصه دو برادر شهیدش » سوق دهد ؟

بزرگواران :

” رواپرس ” به هیچ عنوان اصول ذاتی ، اعتقادی و قلمی خود را با ارزنده ترین ودیعت های مادی همچون « طلای مطلّا » از هیچ کس معاوضه ننموده و با جدیّت از « مداهنه » استنکاف ورزیده و روند جاری ما نیز شاهد این مدعاست .

در جریان این روند ” رواپرس ” مدعی است ضمن احترام به تکثر آراء زمینه تبیین مواضع جریان های مختلف را پس از تطابق با ارزش های برگرفته از « امامین » انقلاب اسلامی برای صاحب نظران فراهم آورده و انشاالله در آینده چنین است امّا :

در شرایطی که غرب و شرق استثمارگر تمامی مساعی خویش را در راستای ایجاد انشقاق ، تعارض و تقابل مردم با مسئولان اجرایی کشور بکار بسته و بدنبال بافت ” کلاهی از نمد های این چنینی برای خود ” هستند شایسته آن است که « آزرده دلان از حدوث این اقدام بسیار نامبارک » ضمن خویشتنداری و به جهت عدم ایجاد التهاب در پهنه ی فضای مجازی که به تایید کاربلدان « صفر تا صد مطالب ارائه شده کاربران توسط مبدعان نامحرم خارجی این تکنولوژی رصد و قابل وصول است و خمیر مایه ی راهبردهای آتی مملو از شرارت اشان را تشکیل می دهد  ” مواردی از این دست را از مجرایی خدا پسندانه تر و تهی از اضطراب  « جُستار » نمایند.

فرجام سخن آنکه از جناب فرماندار محترممان که تصاویر برادران شهید و بزرگوارش را زینت بخش « میز خدمت » خود نموده است عاجزانه استدعا داریم همانطور که معاونت محترم سیاسی اشان در خصوص اعتراض سرشار از ارزش ” رواپرس ” در مورد افتتاح فست فود بزرگ ” خلیج ” روبروی « شبکه بهداشت » در مرکز شهر اقدام عاجل را با صدور دستور لازم به مبادی ذیربط مبذول و مالک مجموعه مذکور را مجاب به درج « فارس » در کنار « خلیج » بر تارک محل یاد شده نمود ( موردی که مدت مدیدی از نگاه تیز بین دیگر همکاران اصحاب رسانه مغفول مانده بود ) ؛  همچون ایشان تمهیداتی را فراهم آورند که ضمن بررسی در صورت اثبات تعمدی بودن چنین امری ، توسط ایشان مسیری غیر از تساهل ،  تسامح و مدارا با مسببین اتخاذ ، بستری ایجاد شود تا دیگر بار شاهد بروز و ظهور چنین موارد مشابهی نبوده و تالم خاطر دوستاران نظام ، انقلاب ، شهدا و امام الشهدا علی الخصوص مقام عظمای ولایت فراهم آورده نشود .

” رواپرس ” ضمن تقدیم  اعتذار از اطاله کلام ، مخاطبان گرامی و مسئولان شهری امان را به مطالعه چندین باره ” اپیزودهای ” فوق الذکر که یادآور عداوت دشمنان قسم خورده امان است دعوت و بار دیگر با بضاعت ناچیز خود اعلام می دارد که پرچم ایالات متحده و رژیم صهیونیستی از آن جهت مستحق « لگد مال شدن است »  که نه تنها لگد مال نمودن ما کمترین اشتیاق آنان است که آرزو دارند فاصله « سر » از « بدن » ما به اندازه صدها هزاران سال نوری باشد .

در خاتمه برای تکمیل ادعاهای آن نابخردان خارج نشین از مغز تهی و نو گروندگان بادیه نشین آنان ؛  توجه عزیزان را به اظهارات ضد ایرانی « ترکی الفیصل » مسئول سرویس اطلاعات عربستان سعودی جلب می نمایم ، نامبرده که زمانی نماینده کشور متبوعش در سازمان ملل بوده مدعی می شود :

« جمعیت هفتاد ، هشتاد میلیونی شیعه ایرانی در مقابل جمعیت بالای یک و نیم میلیارد اهل تسنن جهان محلی از اِعراب نداشته و قاطعانه می گویم ریختن خون تک تک آنان برای ما حلال است » .

 

 

 

 

 

 

 

 

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

***

مدیر مسئول و صاحب امتیاز ” رواپرس “

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *