سه شنبه 05 مهر 1402 - Tuesday 26 September 2023

استاندار تهران در شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت : مهمترین سیاست استانداری تهران در ایجاد فرصت های شغلی حفظ اشتغال موجود است .

استاندار تهران در شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت : مهمترین سیاست استانداری تهران در ایجاد فرصت های شغلی حفظ اشتغال موجود است .

انوشیروان محسنی بندپی در آخرین سفر خود به پاکدشت در جمع صاحبان صنایع شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت گفت:

امروز ایران اسلامی در جنگ تمام عیار روانی و اقتصادی قرار دارد و راه برون رفت از این جنگ و برون رفت از مشکلات، افزایش تولید و حمایت از واحدهای صنعتی در قالب تعاونی ها است.

وی افزود: در تمام دنیا کارگاه های کوچک و شرکت های تعاونی هستند که در کنار هم فرصت های شغلی پایدار ایجاد می کنند.
وی با تأکید بر این که حفظ اشتغال موجود با اهمیت تر از اشتغال جدید است افزود:

مهمترین سیاست استانداری تهران در ایجاد فرصت های شغلی، حفظ اشتغال موجود است و تلاش داریم که این وضعیت را به هر شیوه و روش حفظ کنیم.

محسنی بندپی افزود: اشتغال موجود به معنی حفظ نیروی کار با تجربه است از این رو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران تلاش دارد تا شبانه روز مشکلات واحدهای تولیدی را رصد کرده و وضعیت تولید و اشتغال آنان را پایدار نگاه دارد.
وی با اشاره به این که ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی کشور در استان تهران مستقر است اظهار داشت: بر اساس تبصره ۱۸حمایت از تولید ، ۲۶ هزار میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای راکد و نیمه فعال، نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی و تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده که بر اساس برآورد وضعیت واحدهای صنعتی، سهم استان تهران باید ۱۰.۸ دهم درصد اعتبارت باشد.
استاندار تهران گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها ۴.۶ درصد از این اعتبار را برای تهران در نظر گرفته که باید این میزان تجدید نظر شده و استانداری تهران نیز به نمایندگی از صنایع، از حق آنان دفاع می کند.
استاندار تهران در سفر یک روزه به شهرستان پاکدشت، با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد از برخی واحد بازدید و در جریان روند تولید و مشکلات آنان قرار گرفت.

شهرک صنعتی پاکدشت در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰ هکتار احداث و دو هزار و ۱۰۰ قرارداد احداث کارخانه در آن منعقد شده که از این تعداد برای یک هزار و ۶۸۵ پروانه بهره برداری صادر شده است.
از مجموع پروانه های بهره برداری ۴۶۴ واحد به طور کامل تعطیل است، ۱۸۰ واحد با ظرفیت کامل و ۸۰۰ واحد با ظرفیت ۱۰ تا ۴۰ درصدی کار می کنند و ۲۰۰ واحد نیز به شکل انبار فعالیت دارند.
در شهرک صنعتی عباس آباد ، ۲۳ هزار و ۷۰۰ کارگر بیمه شده و چهار هزار و ۵۰۰ کارگر غیربیمه ای مشغول به کار هستند.
پاکدشت با 4۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *