سه شنبه 05 مهر 1402 - Tuesday 26 September 2023

روسیه: اظهارنظر درباره بروز حادثه برای نفتکش ایرانی زود است

روسیه: اظهارنظر درباره بروز حادثه برای نفتکش ایرانی زود است
*چنین حوادثی تنها باعث افزایش بیش از پیش تنش در منطقه خواهد شد ضمن اینکه ما در انتظار اطلاعات بیشتر از شرکای ایرانی و سایر طرف‌ها هستیم.

مسکو – ایرنا – رئیس اداره دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان در نخستین واکنش روس‌ها به حادثه امروز جمعه برای یکی از نفتکش‌های ایران در دریای سرخ اعلام کرد: اگر چه اظهار نظر دراین باره هنوز زود است اما شاهد هستیم که تنش‌ها در منطقه درحال افزایش است.

ضمیر کابولوف با بیان این مطلب به خبرگزاری دولتی تاس افزود: چنین حوادثی تنها باعث افزایش بیش از پیش تنش در منطقه خواهد شد ضمن اینکه ما در انتظار اطلاعات بیشتر از شرکای ایرانی و سایر طرف‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ملی نفتکش ایران، نفتکش ایرانی سابیتی صبح امروز در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح به وقت ایران در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار تخریب در بخش بدنه شده است که احتمال می‌رود دلیل آن اصابت دو موشک باشد.

این سانحه آسیب‌دیدگی در مخازن ۱ و ۲ در قسمت سمت راست کشتی به ابعاد نیم تا یک و نیم متر در بدنه کشتی ایجاد کرده است.

منشا این حملات هنوز مشخص نشده است و تحت بررسی و رصد کارشناسی و امنیتی قرار دارد.

این کشتی خوشبختانه دچار حریق نشده است و همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن به سر برده و کشتی نیز با تلاش کارکنان کشتی و هدایت کارشناسان حاضر در اتاق اضطرار شرکت ملی نفتکش در وضعیت با ثباتی قرار دارد.

این کشتی هم‌اکنون با سرعتی کم در حال ترک منطقه و حرکت به سمت آب‌های خلیج فارس است.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *