پنجشنبه 10 آذر 1402 - Thursday 30 November 2023

نایب رییس فدراسیون: مجوز برگزاری لیگ قایقرانی هنوز صادر نشده است

نایب رییس فدراسیون: مجوز برگزاری لیگ قایقرانی هنوز صادر نشده است

 نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی با اشاره به اینکه  ستاد مقابله با کرونا در ورزش هنوز مجوز برگزاری لیگ قایقرانی را صادر نکرده است، گفت: به محض کسب مجوز، لیگ‌های روئینگ، آب‌های آرام و کانوپولو را برگزار می‌کنیم.

«کتایون اشرف» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قرار بود در صورت بهبود وضعیت کرونا مسابقات لیگ برتر را از فروردین ماه امسال آغاز کنیم اما با این بحران تاکنون موفق به برپایی لیگ نشدیم.

وی افزود: آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر در سه رشته تصویب شده است اما هنوز آیین‌نامه برپایی لیگ در رشته‌های بادبانی، اسلالوم، دراگون بوت و لیفتینگ به تصویب کادر فنی نرسیده است.

نایب رییس فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: امسال یک نقطه مشترک لیگ‌های رشته‌های مختلف قایقرانی این است که در هر رشته بیش از هفت باشگاه اعلام آمادگی کردند. در حال حاضر باشگاه‌ها به عضوگیری می‌پردازند و آنان را ملزم کردیم تا هر باشگاه با ۲ ملی‌پوش قرارداد ببندند و نیز از رده جوانان نیز در ترکیب تیم خود بهره ببرند.

وی یادآور شد: هنوز اردوی تیم‌های ملی آب‌های آرام، روئینگ و کانوپولوی دختران و پسران در دریاچه آزادی و انزلی ادامه دارد و تقریبا یک‌ماه طول می‌کشد. ترجیح دادیم تا بخاطر بیماری ملی‌پوشان فعلا از اردو خارج نشوند.

اشرف در خصوص تمرین انفرادی برخی از ملی‌پوشان در دریاچه آزادی گفت: بعضی از ملی‌پوشان به دلیل شرایط زندگی و دانشگاه در اردوی تیم ملی شرکت نکردند و به صورت انفرادی در دریاچه آزادی زیر نظرمربی تیم ملی تمرین می‌کنند.

وی عنوان کرد: طبق آخرین خبرها باید ملی‌پوشان در مسابقات گزینشی المپیک اسلالوم در اوایل اسفند، آب‌های آرام در اواسط اسفند و روئینگ در اردیبهشت ماه شرکت کنند اما هنوز خبری از تایید قطعی تاریخ برگزاری این مسابقات نرسیده است.

نایب رییس فدراسیون قایقرانی خاطرنشان کرد: بهترین اتفاق در این مدت برگزای کلاس‌های آموزشی بود. مدرسان فدراسیون جهانی قایقرانی در این مدت به آموزش مربیان ایرانی پرداختند. تلاش داریم که مربیان استانی و ملی در سطح عالی آموزش ببینند و بتوانند به بهترین نحو به هدایت تیم‌ها بپردازند. همچنین یک اتفاق خوب برای پارالمپیک افتاد و آن هم این بود که مدرس عالی‌ترین کلاس‌بندی قایقرانی پارالمپیک تدریس این کلاس را برعهده داشت.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *