سه شنبه 27 فروردین 1403 - Tuesday 16 April 2024

شما هم دعوتید به اتفاق

شما هم دعوتید به اتفاق

خلاف راه صواب است و عکس رای اولوالالباب، دارو بگمان خوردن و راه نادیده بی کاروان رفتن. امام مرشد محمد غزالی را رحمه الله علیه پرسیدند: چگونه رسیدی بدین منزلت در علوم؟ گفت: بدانکه هرچه ندانستم از پرسیدن آن ننگ نداشتم.

شما هم دعوتید به اتفاق

اینجا همه هر لحظه می پرسند حالت چطور است ؟

اما کسی یک بار از من نپرسید بالت …! قیصر شعرا ، مرحوم امین پور

… در عصری که اخلاق ستیزان ، این بی مایگان کهنه کار بیرونی با شناخت کامل از عمق اندکِ فهم رسانه ای بخش های قابل توجه ای از مخاطبان و با اتکا به تکنیک های انگاره سازی – برجسته سازی و برچسب زنی و … ، سپهر عمومی و وزن وحدت جامعه را نشانه رفته اند؛روزگاری که به قول « مک لوهان » عصر تمدن الکترونیک نام گرفته و نظریه پردازانشان، با کاربست تشبث به ابزارهای مذموم – غیرانسانی و نا مشروع ، سعی بلیغ خود را بر فرسایش مشروعیت وثیق اسلامی – ایرانی استوار و رسوبات افکار خداناباورانه ( لیبرال – سکولار ) خویش را تداول ، هوشمندانه ستیزش هویتی و تطور فکری صیدهای شان را به نظاره نشسته اند ، چه باید کرد ؟

به عام ترین عبارت تلازمی ترین اقتضاء امروز آن است که با اتخاذ رویکردی روادارانه تر ، ضمن حفظ اصول – پایبندی به خون مقدّس شهدا – و حرکت در چارچوب قانون اساسی و متابعت کامل از فرامین مقام معظم رهبری و مراد بی بدیلش حضرت امام (ره) ، با خوانش چند باره آنچه ذکرش رفت، چگونگی برون رفت از جِرمِ بحرانی موجود را مشق ، آموزش سواد رسانه ای( media Litercy) را در سطوح سه گانه عمومی – متوسط و پیشرفته آن در جامعه در دستور کار قرار داده ، مغزهای اجاره ای را در تسخیر ناجوانمردانه اذهان تشنه و مستعد معارف ناب معنوی- انسانی ناکام گذاریم ، برای انجام این مهم شما هم دعوتید به اتفاق .

دستان گرمتان را می فشاریم.

کمترین رضا عرب

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *