سه شنبه 27 فروردین 1403 - Tuesday 16 April 2024

درخواست نماینده جمهوری‌خواه و سناتور دموکرات برای برکناری ترامپ

درخواست نماینده جمهوری‌خواه و سناتور دموکرات برای برکناری ترامپ

 یک نماینده جمهوری‌خواه کنگره و یک سناتور دموکرات خواستار فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا برای برکنار کردن دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور شدند. همه نشانه‌ها حاکی است که رئیس جمهوری نه تنها از وظایف و سوگندش دور شده بلکه از واقعیت نیز دور شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «آدام کینزینگر» نماینده جمهوری‌خواه ایالت ایلینوی در مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه شب در پیامی ویدیویی در توئیتر اعلام کرد: همه نشانه‌ها حاکی است که رئیس جمهوری نه تنها از وظایف و سوگندش دور شده بلکه از واقعیت نیز دور شده است.

وی که اغلب انتقادهایی را متوجه ترامپ کرده است، گفت: رئیس جمهوری باید داوطلبانه یا غیرداوطلبانه کنترل قوه مجریه را در همین حال واگذار کند.

کینزینگر افزود: بخاطر دموکراسی میخواهم که متمم ۲۵ قانون اساسی فعال شود.

متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا زمینه را برای برکناری رئیس جمهوری در صورت موافقت معاون وی یا اکثریت کابینه ترامپ یا اکثریت کنگره، فراهم می‌کند.

کینزینگر اولین نماینده جمهوری‌خواه در کنگره است که خواستار فعال کردن این متمم می‌شود.

در همین حال، چاک شومر سناتور دموکرات ایالت نیویورک در سنا نیز روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای خواستار فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا و برکناری ترامپ شد.

وی افزود: این رئیس جمهوری حتی نباید یک روز دیگر در قدرت بماند.

پس از شورش هواداران ترامپ و حمله آنها به کنگره درخواست و بحث‌ها برای برکنار کردن ترامپ براساس متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا افزایش یافته است.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *