سه شنبه 16 آذر 1400 - Tuesday 07 December 2021

فراخوان جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون

فراخوان جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون

معاونت آموزش ابتدایی در اطلاعیه ای فراخوان جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون با محوریت مهارت آموزی برای دانش آموزان و والدین صادر کرد.

به گزارش  مهر، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش و رابط معاونت آموزش در گفتگو با خبرنگار این مرکز گفت: به منظور تداوم آموزش بر مبنای مهارت‌های اجتماعی و آداب زندگی و با توجه به تاکید وزیر محترم آموزش و پرورش که آموزش در تابستان با تلفیق مهارت و توجه به اوقات فراغت دانش آموزان انجام شود، مدرسه تلویزیونی از اول تیرماه فعالیت خود را با رویکرد جدید از سر می‌گیرد.

سیفی با تاکید بر این نکته که برای پایه اول تحصیلی مجدداً آموزش‌ها تکرار خواهد شد افزود: این موضوع بسیار مهم است که دانش آموزان کلاس اول حروف الفبا را فرا گرفته باشند و چون ارزشیابی به صورت کیفی و توصیفی انجام می‌شود تا معلم اطمینان خاطر نداشته باشد که دانش آموز کلاس اول به مهارت خواندن و نوشتن تسلط پیدا نکرده، آموزش ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در دیگر پایه‌های تحصیلی توجه به آداب زندگی و مهارت‌های اجتماعی مهمترین محورهای آموزشی در مدرسه تلویزیونی تابستان است و این موضوع باعث می‌شود تا دانش آموزان در شرایط احتمالی قرنطینه خانگی اوقات فراغت خود را با تلویزیون سپری کنند.

رابط آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما افزود: همکاری سازمان صدا وسیما به منظور تنوع بخشی و احترام به سلیقه مخاطب برخی از آموزش‌ها در فضای خارج از استودیو فیلمبرداری می‌شود.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی آموزش و پرورش گفت: روزانه چهار زمان مشخص از ساعت ده و نیم صبح تا دوازده و نیم در نظر گرفته شده است که هر کدام در حول موضوعات مختلفی ارائه می‌شود به طور مثال مباحثی برای توانمند سازی مربیان پیش دبستانی یا آموزش‌هایی برای والدین خصوصاً مادران دانش آموزان و نحوه تدریس سال آتی آموزگاران در مدارس و فعالیت‌هایی که برای دانش آموزان بر مبنای مهارت آموزی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: قرار نیست مجدداً دانش آموزان محتوای کتاب‌های درسی را آموزش ببینند بلکه با استفاده از بستر تلویزیون و در قالب قصه، بازی و نمایش مهارت‌های اجتماعی برای والدین، دانش آموزان، همکاران و مربیان پیش دبستانی آموزش دغدغه اولیا و دانش آموزان که چرا در تابستان هم مدرسه داریم، برطرف می‌شود و آنچه اتفاق خواهد افتاد فقط بازآموزی کتب درسی در پایه اول ابتدایی است و در دیگر پایه‌های تحصیلی مهارت آموزی های مرتبط با برنامه‌های درسی تجویزی و شرایط سنی دانش آموز است و دانش آموزان مانند ماه‌های قبل کلاس آموزشی صرف ندارند.

سیفی به چند نمونه از مهارت‌هایی که در مدرسه تلویزیونی آموزش داده می‌شود اشاره کرد و افزود: با توجه به پایه تحصیلی دانش آموز مهارت‌هایی مانند کار با کامپیوتر، مهارت‌های دستی، مهارت‌های هنری، مهارت‌های نوشتاری و… آموزش داده می شود و در مدرسه تابستانی تلویزیون مخاطب فقط دانش آموزان نیستند بلکه اولیا آنها، راهبران آموزشی و تربیتی، آموزگاران، مدیران مدارس، مربیان پیش دبستانی، معلمان چندپایه مبتنی بر برنامه‌های تلفیقی مخاطب جعبه جادویی تلویزیون هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *