چهارشنبه 09 آذر 1401 - Wednesday 30 November 2022

زندی: 1700 اثر در سالگرد شهادت حاج قاسم تولید شد/ رویش مکتب سلیمانی در فضای مجازی

زندی: 1700 اثر در سالگرد شهادت حاج قاسم تولید شد/ رویش مکتب سلیمانی در فضای مجازی

رئیس کمیسیون فضای مجازی یادواره مکتب سلیمانی و مدیرکل فضای مجازی استان ها گفت: فعالان فضای مجازی بیش از 1700 اثر به مناسبت سالگرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای انتشار در فضای مجازی تولید کردند.

«حمیدرضا زندی» رئیس کمیسیون فضای مجازی یادواره مکتب سلیمانی و مدیرکل فضای مجازی استان ها در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: به رغم محدودیت پیام رسان های خارجی در گسترش مکتب سلیمانی و مسدود کردن صفحات در اینستاگرام، فعالان فضای مجازی برای زنده نگه داشتن مکتب سلیمانی اقدام به تولیدات گسترده در قالب های مختلف کردند.
وی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، امروز فعالان فضای مجازی با تولیدات اثرگذار و ارزشمند خود راه  شهید سلیمانی را که چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویندزنده نگه داشته اند.

وی ابراز امیدواری کرد: این یادواره هرساله برای ترویج و زنده نگه داشتن مکتب سلیمانی ادامه یابد.
زندی با بیان اینکه فراخوانی ویژه حول 7 محور مرتبط با مکتب سلیمانی از آن جمله شهید سلیمانی و خانواده شهدا، شهید سلیمانی و کودکان ونوجوانان، شهید سلیمانی و رزمندگان ایرانی، شهید سلیمانی و رزمندگان اقلیت های دینی و ملیت های دیگر داده شد گفت: از میان آثار ارسالی در مرحله اول داوری 263 اثر به اداره کل فضای مجازی ارسال شد. و دبیرخانه اداره کل هم با تشکیل هیئت بررسی 159 اثر را برای داوری در نظر گرفت.

رئیس کمیسیون فضای مجازی یادواره مکتب سلیمانی با یادآوری سالروز شهادت سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی افزود: در سحرگاه 13دی ماه 1398 دست جنایتکار آمریکا موجب ترور بزرگ مرد تاریخ و همرزمانش گردید. در این صبح دم آن عاشق شهادت، شهید سردار سلیمانی و ابوالمهندس المهدی به خواسته خویش رسیدند ولی دل میلیون ها انسان در سراسر جهان داغدار شد. مردم در کشورهای مختلف به عنوان اعتراض به این عمل جنایت کارانه تظاهرات کردند. تشیع جنازه ی تاریخی در عراق و ایران نشان از عشق مردم به این سردار دلها بود.

مدیرکل فضای مجازی استان ها یادآور شد: همگام با مردم جهان فعالان فضای مجازی و سایر رسانه های انقلابی حرکت تولید و توزیع محتوا را حول این حادثه آغاز کردند. متاثر از جامعه معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما و اداره کل فضای مجازی معاونت استان ها پلی شدند تا درد دل مردم را بیان کنند و آه و سوز خانواده شهدا را به تصویر بکشند و از همه مهم تر به سلیمانی نه به عنوان یک شخص که به عنوان یک مکتب، راه و نماد آزادگی، مقاومت در مقابل ظلم، مردم داری، عشق به ولایت و… بپردازند.

زندی با بیان اقدامات فضای مجازی رسانه ملی به مناسبت سالگرد سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: در راستای فعالیت چند ماهه ی معاونت فضای مجازی و معاونت استان ها و به منظور پاسداشت فعالان فضای مجازی در این مکتب و جبهه ی مقاومت یادواره مکتب سلیمانی در سطح استان ها مطرح شد، هرچند معاونت استان ها هر ساله جشنواره تولیدات رادیویی، تلویزیونی، خبری، موسیقیایی، تحقیقاتی و فضای مجازی را داشت ولی بخاطر شرایط کرونا امسال جشنواره برگزار نکرد و این یادواره به مناسبت سالروز شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش با عنوان یادواره مکتب سلیمانی بین مراکز استان ها برگزار گردید که شامل کمیسیون های مختلفیست که یکی از این کمیسیون ها، کمیسیون فضای مجازی است.

وی تاکید کرد: این کمیسیون فراخوانی ویژه حول 7محور مرتبط با مکتب سلیمانی به معاونین فضای مجازی استان ها ارسال کرد که از آن جمله شهید سلیمانی و خانواده شهدا، شهید سلیمانی و کودکان ونوجوانان، شهید سلیمانی و رزمندگان ایرانی، شهید سلیمانی و رزمندگان اقلیت های دینی و ملیت های دیگراز آن جمله است. چرا که زندگی سراسر پر بار وی با خانواده شهدا، توجه به کودکان و نوجوانان، زندگی با رزمندگان، و حضور در عرصه های مختلف جهادی و خدمت به مردم در حوادث در بحران ها بود.

وی یادآور شد: پس از این فراخوان مشخص شد که آثار بسیاری (بیش 1700 اثر) معاونین فضای مجازی حول شهید سلیمانی و مکتب مقاومت، شهید سلیمانی و ولایت، زندگی شهید سلیمانی از تولد تا شهادت، عظمت شهید سلیمانی در نزد دیگر ملل و دولت ها علاوه بر موضوع شهید سلیمانی و مردم کار شده است که همه ی این محور ها  در فراخوان آمده بود.

زندی با تشریح فعالیت های انجام شده برای برگزاری این یادواره افزود: با همت مدیران کل مراکز داوری اولیه در مورد آثارانجام شد و 263 اثر به اداره کل فضای مجازی ارسال شد. دبیرخانه اداره کل با تشکیل هیئت بررسی 159 اثر را برای داوری در نظر گرفت که کمیسیون داوران فضای مجازی به ریاست دکتر شهاب اسفندیاری (رئیس دانشگاه صداوسیما) و حضور اساتید و کارشناسان خبره فضای مجازی آقایان: دکتر حسین قرایی، دکتر حسن نجفی سولاری، دکتر شعیب حسینی، محمد عرفانی و حسن میثمی تشکیل و در جلسات متعدد با 10 شاخص علمی تعیین شده نتیجه ی داوری خود را اعلام کردند، همچنین داوران با در نظر گرفتن ظرفیت بالای فضای مجازی در استان ها و تحلیل شرایط زیست بوم سایبر در کشور 6 پیشنهاد به سازمان صداوسیما، معاونین فضای مجازی استان ها و نهاد ذی ربط در قالب بیانیه رسمی ارائه دادند که توجه به افراد مستعد فعال فضای مجازی استان ها، پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان استانی، تخصصی نمودن ساختار تولید و توزیع در استان ها و تداوم یادواره از جمله آن هاست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جا دارد از ملت شهیدپرور ایران اسلامی و یاران جبهه مقاومت در سراسر منطقه از فاطمیون افغانستان تا حشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان و انصار الله یمن و کلیه ی دلسوختگان سردار دل ها در سراسر جهان یاد کنیم که موجب چالشی بزرگ برای استکبار در همان محیطی که خود مدعی آن هستند یعنی فضای مجازی به وجود آوردند و فرصتی فراهم کردند تا دست برتر در بیان خون شهید و ویژگی های مکتب سلیمانی رقم بخورد، هرچند این یادواره و امثال آن ذره ای از آن چیزیست که حق این مکتب و شهید آن سپهبد سردار سلیمانی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *