چهارشنبه 09 آذر 1401 - Wednesday 30 November 2022

دانشگاه “آلبرتا” به دانشجویان قربانی هواپیمای اوکراینی مدرک اعطا می‌کند

دانشگاه “آلبرتا” به دانشجویان قربانی هواپیمای اوکراینی مدرک اعطا می‌کند

دانشگاه آلبرتا به یاد و خاطره ۵ دانشجوی ایرانی که جان خود را در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی از دست دادند، مدرک اعطا کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه پاندمی “کووید-۱۹” برگزاری مراسم‌های جشن فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان را لغو کرد،‌ دانشگاه آلبرتا به ۵ دانشجوی خود که سال گذشته در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست دادند، مدرک پس از مرگ اعطا کرد.

“عسل اندرزی‌پور” رئیس انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا گفت: این مدرک به عنوان نشانی از یادآوری ۵ دانشجوی ایرانی دانشگاه ما است که با امید و آرزو مشغول تحصیل بودند.

همچنین یادآور غیرمنتظره بودن زندگی است تا از آن لذت ببریم.

این ۵ مدرک به قربانیان این حادثه و دانشجویان دانشگاه آلبرتا یعنی “پونه گرجی”،”آرش پورضرابی”،”الناز نبیی”،”نسیم‌ رحمانی‌فر” و “صبا سعادت” تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا، سال گذشته در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در اطراف تهران، جمعی از دانشجویان ایرانی جان خود را از  دست دادند.

آرش پورضرابی” متولد ۱۳۷۲ و “پونه گرجی” متولد ۱۳۷۳ که هر دو در اواسط دهه ۲۰ زندگی خود بودند، هر دو دانشجوی دوره کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه آلبرتا بودند که برای برگزاری جشن عروسی خود به ایران سفر کردند.

“صبا سعادت” متولد سال ۱۳۷۵، دانشجوی پزشکی دانشگاه آلبرتا بود.

“نسیم رحمانی‌فر” دیگر قربانی حادثه‌،‌دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه “آلبرتا” بود و این، اولین زمستانی بود که در ادمونتون حضور داشت.

“الناز نبیی” نیز فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف و دانشجوی دانشگاه آلبرتا بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *