جمعه 08 خرداد 1399 - Friday 29 May 2020

امام جمعه بغداد مداخله آمریکا در عراق را محکوم کرد

امام جمعه بغداد مداخله آمریکا در عراق را محکوم کرد

*آیت الله سید یاسین الموسوی در پاسخ به پرسشی درباره دخالت های آمریکا در امور عراق و اظهارات اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور درباره تشکیل دولت جدید عراق گفت: هر کس خواستار باقی ماندن آمریکا در منطقه و مقاومت نکردن در برابر آن باشد، می خواهد پایان سلطه ظلم بر جهان به تعویق افتاده و در نتیجه مقاومت می کند که ظهور امام مهدی (عج) و پایان ظلم و ستم به تاخیر بیافتد.

تهران- ایرنا- امام جمعه بغداد، با محکوم کردن مداخله آمریکا در امور عراق، خروج نظامیان این کشور از منطقه را مستلزم مقاومت و ایستادگی در برابر آنها دانست.

آیت الله سید یاسین الموسوی در پاسخ به پرسشی درباره دخالت های آمریکا در امور عراق و اظهارات اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور درباره تشکیل دولت جدید عراق گفت: هر کس خواستار باقی ماندن آمریکا در منطقه و مقاومت نکردن در برابر آن باشد، می خواهد پایان سلطه ظلم بر جهان به تعویق افتاده و در نتیجه مقاومت می کند که ظهور امام مهدی (عج) و پایان ظلم و ستم به تاخیر بیافتد.

وی همچنین با یاد آوری فضیلت ماه مبارک رمضان، دعای مومنان در شب های قدر را موثر و راهشگا خواند و خواستار دعا برای خروج آمریکایی ها از منطقه شد.

الموسوی در عین حال لازمه خروج آمریکایی ها از منطقه را مقاومت و ایستادگی دانست و افزود: با ضرس قاطع می گویم که آمریکایی ها از منطقه بیرون رانده خواهند شد، زیرا آن ها داوطلبانه از منطقه خارج نمی  شوند، بلکه باید با مقاومت بیرون رانده شوند.

درخواست برای بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق در محافل سیاسی و مذهبی این کشور بالا گرفته است.

پارلمان عراق سال گذشته به طرحی در باره اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، رای داد.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *