چهارشنبه 08 مهر 1399 - Wednesday 30 September 2020

هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می شود

هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می شود
*برلین به خاطر حمله نظامی ترکیه به سوریه هیچ گونه مجوز جدیدی برای ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی که امکان دارد در این حمله نظامی از سوی ترکیه به کار گرفته شود، صادر نمی کند.

تهران -ایرنا- وزیر خارجه آلمان گفت برلین با توجه به عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه صادرات سلاح و تمامی تجهیزات نظامی که امکان دارد آنکارا از آن در حمله به این کشور استفاده کند را متوقف می کند.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در گفت وگو با نشریه بیلد از توقف صادرات سلاح به ترکیه تا اطلاع ثانوی خبر داد.
به گفته وی برلین به خاطر حمله نظامی ترکیه به سوریه هیچ گونه مجوز جدیدی برای ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی که امکان دارد در این حمله نظامی از سوی ترکیه به کار گرفته شود، صادر نمی کند.
روز پنج شنبه نیز معاون نمایندگی آلمان در سازمان ملل متحد با محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه تاکید کرد این عملیات باعث افزایش بی‌ثباتی در منطقه و تقویت داعش خواهد شد.
«ورگن شولتس» پیش از حضور در نشست شورای امنیت در جمع خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد و افزود: شورای امنیت درباره حمله ترکیه به سوریه و دیگر موضوعات نشستی غیرعلنی برگزار کرد.
وی با تاکید بر اینکه «آلمان در شدیدترین حالت، حمله یکجانبه ترکیه به شمال سوریه را محکوم می کند»، ادامه داد: ما می ترسیم این عملیات منجر به افزایش بی ثباتی در کل منطقه و همچنین تقویت داعش شود.
آلمان به نمایندگی از پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت، (انگلیس، فرانسه، بلژیک، آلمان و لهستان) درخواست کرده بود که نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره موضوع سوریه، پیش از نشست رسمی پنج شنبه برگزار شود.

عملیات «چشمه صلح» ترکیه در شمال سوریه امروز (شنبه) در حالی وارد سومین روز خود شده که گفته شده تاکنون بیش از ۳۴۰ غیر نظامی کشته، صدها نفر زخمی و هزار نفر از ساکنان این مناطق از خانه های خود آواره شده اند و این در حالی است که منابع ترکیه گفته اند که عملیات این کشور در سراسر مرزهای دو کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *