چهارشنبه 07 اسفند 1398 - Wednesday 26 February 2020

تظاهرات در برابر پارلمان لبنان / تعدادی از معترضان زخمی و بازداشت شدند

تظاهرات در برابر پارلمان لبنان / تعدادی از معترضان زخمی و بازداشت شدند

 

امروز پارلمان لبنان همزمان با تشکیل جلسه برای بررسی بودجه 2020 شاهد تظاهرات در اطراف ساختمانش بود که تعدادی از معترضان به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

پارلمان لبنان امروز (دوشنبه) در میان تدابیر شدید امنیتی تشکیل جلسه داد تا بودجه ۲۰۲۰ را بررسی کند.

بر اساس گزارش شبکه الچزیره تعدادی از معترضان در اطراف پارلمان تجمع و به برگزاری جلسه اعتراض کردند که تعدادی از آنها هنگامی که سعی می‌کردند سیم خاردار در جلوی یکی از ورودی‌های ساختمان پارلمان را بردارند، به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

صلیب سرخ لبنان هم اعلام کرد، تیم‌های پزشکی چهار مجروح را به بیمارستان منتقل و هشت مجروح دیگر را به صورت میدانی درمان کرده است.

این جلسه با حضور ۷۴ نماینده بودجه‌ای را که دولت سابق به ریاست «سعد الحریری» بسته بود، مورد بررسی قرار داد. تعدادی از نمایندگان مستقل به علاوه دو ائتلاف «القوات البنانیه»و «الکتائب» شرکت در این جلسه را تحریم کرده بودند.

«حسان دیاب» نخست‌وزیر جدید هم در جلسه حضور داشت اما اعلام کرد، از آنجایی که دولتش هنوز رأی اعتماد از پارلمان نگرفته در روند بودجه مداخله‌ای نمی‌کند.

تظاهرات لبنان از بیست و پنجم مهر آغاز شده که در پی آن دولت «سعد الحریری» استعفا داد و دولت «حسان دیاب» با بیست وزیر هفته گذشته تشکیل شد.

منبع : فارس

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *