چهارشنبه 12 فروردین 1399 - Wednesday 01 April 2020

رای الیوم: ممکن است صندوق بین المللی پول، تحت فشار ترامپ، با درخواست وام ایران برای مقابله با کرونا مخالفت کند

رای الیوم: ممکن است صندوق بین المللی پول، تحت فشار ترامپ، با درخواست وام ایران برای مقابله با کرونا مخالفت کند
*با وجود تراژدی کرونا که جهان گرفتار آن شده است، دولت آمریکا، که در واقع یک دولت صهیونیستی است، هیچ ارزشی برای انسانیت و حیات بشریت قائل نیست و تنها مساله مهم برای آن، مال و ثروت و سود، ارتکاب تمام شرارتها، معصیتها و جنگها برای مکیدن خون ملتهاست.
*می توان گفت ترامپ احتمالا برای دفاع از منافع صهیونیستها و خود، جهان را درگیر یک جنگ می کند و در این لحظه، منفعت ترامپ، در وارد آوردن فشار به دشمنان و موفقیت در رسیدن به دوره دوم ریاست جمهوری است، که تنها در این صورت می تواند برنامه های خود مبنی بر سیطره بر جهان از طریق کاخ سفید را پیگیری کند.

بسام أبو شريف در رای الیوم نوشت: صندوق بین المللی پول، با دادن وام به ونزوئلا برای مقابله با ویروس کرونا مخالفت کرد؛ این در حالی است که ونزوئلا یک کشور نفتی است و قادر به بازگرداندن وام است. اما گوش به فرمان بودن صندوق بین المللی از اوامر واشنگتن، مانع از موافقت آن با درخواست ونزوئلا شد و احتمالا درخواست دیگر دولتهای درگیر با ویروس کرونا، برای دریافت وام نیز پذیرفته نخواهد شد.

بنابراین، از این لحظه می توانیم انتظار داشته باشیم که صندوق بین المللی پول، با درخواست سوریه، ایران و حتی لبنان، تحت فشار ترامپ، مخالفت کند. اما این به چه معناست؟

با وجود تراژدی کرونا که جهان گرفتار آن شده است، دولت آمریکا، که در واقع یک دولت صهیونیستی است، هیچ ارزشی برای انسانیت و حیات بشریت قائل نیست و تنها مساله مهم برای آن، مال و ثروت و سود، ارتکاب تمام شرارتها، معصیتها و جنگها برای مکیدن خون ملتهاست.

می توان گفت ترامپ احتمالا برای دفاع از منافع صهیونیستها و خود، جهان را درگیر یک جنگ می کند و در این لحظه، منفعت ترامپ، در وارد آوردن فشار به دشمنان و موفقیت در رسیدن به دوره دوم ریاست جمهوری است، که تنها در این صورت می تواند برنامه های خود مبنی بر سیطره بر جهان از طریق کاخ سفید را پیگیری کند.

در واقع ترامپ حالت فوق العاده در ایالات متحده اعلام کرد، تا با ترساندن کنگره از ویروس کرونا، آزادی استفاده از 50 میلیارد دلار را داشته باشد. همانطور که ترساندن مردم امریکا از ویروس کرونا، باعث هجوم انها به بازارها شد.

علاوه بر این، وی بن سلمان و هم پیمانان آمریکا در منطقه خلیج فارس را مجبور به افزایش تولید نفت کرد؛ انچه که ضررهای جبران ناپذیری را به این دولتها وارد کرده و نفت را به کالایی در دست ترامپ تبدیل می کند؛ به این دلیل که ایالات متحده نیازی به نفت عربستان ندارد، اما نفت ارزان، وسیله ای است که ترامپ با استفاده از آن توانست بن سلمان را وادار به تسلیم کند. این در حالی است که ممکن است منبع انتشار ویروس کرونا در چین، سربازان امریکایی حاضر در ووهان باشند و تمام این مسائل، نشان دهنده آن است که رئیس جمهور آمریکا به سمت جنگ های ویرانگری در خاورمیانه و آمریکای لاتین، بویژه علیه ایران، سوریه، عراق و ونزوئلا حرکت می کند؛ یعنی دولتهایی که مخالف حکومت صهیونیستی هستند.

منبع : انتخاب

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *